Magdalena Rybicka

Zastępca Dyrektora ds. Organizacyjnych Instytutu Badań Azjatyckich – Magdalena Rybicka

Ekonomista, starszy wykładowca AFiB Vistula, Zastępca Dyrektora Programu Kształcenia dla kierunku Ekonomia w AFiB Vistula.

Absolwentka wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej (2008), ukończyła także studia podyplomowe z zakresu metodologii badań w naukach ekonomicznych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula (2014), doktorantka na Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula. Wykłada makro i mikroekonomię oraz patenty i innowacje jako przewaga konkurencyjna przedsiębiorstw w AFiB Vistula. Zainteresowania naukowe i publikacje (ponad 20 publikacji w punktowanych czasopismach i monografiach) łączą zagadnienia interdyscyplinarne związane z zagadnieniami rozwoju krajów azjatyckich, analizą ryzyka oraz innowacjami. Posiada na swoim koncie liczne wystąpienia na konferencjach krajowych, jak i zagranicznych.

Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, oraz członek Zespołu Młodych Naukowców przy komitecie Prognoz „Polska 2000 Plus” Polskiej Akademii Nauk.

Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w pracy zawodowej w administracji państwowej, w tym 10 lat przepracowała w Ministerstwie Finansów.

Hobby to jazda konna (wieloletni zawodnik i trener dressage) oraz podróże.