Seminarium naukowe CECHY WSPÓŁCZESNEGO PAŃSTWA I USTROJU CHIŃSKIEGO – STUDIUM PORÓWNAWCZE

Centrum Badań Azjatyckich Uczelni Vistula serdecznie zaprasza na pierwsze w tym roku akademickim seminarium naukowe pt.:
 

CECHY WSPÓŁCZESNEGO

PAŃSTWA I USTROJU CHIŃSKIEGO – STUDIUM PORÓWNAWCZE

 
Referat wprowadzający do dyskusji wygłosi
dr hab. prof. Wojciech Pomykało

Wiek XXI uważa się czasem za „wiek Azji i rejonu Pacyfiku”. Ukuło się nawet powiedzenie, że tak jak Morze Śródziemne i położone w tym regionie obszary były kolebką naszej cywilizacji, tak Pacyfik i Azja są obszarami teraźniejszości która biegnie w przyszłość. Właśnie tu – zdaniem wielu specjalistów – koncentruje się bieżąca i spodziewana w przyszłości energia dynamizująca rozwój świata. Tu powstają i zgodnie z oczekiwaniami będą dalej powstawać nowe centra inspirujące pozostałe społeczeństwa. Tu rodzą się i mogą rodzic się w przyszłości najśmielsze pomysły i nowe wizje. Centrum Badań Azjatyckich zaprasza na wystąpienie kolejnego gościa w tym roku, który przybliży nam cechy współczesnego państwa i ustroju chińskiego. Pozostając w duchu dialogu akademickiego i rozważań w różnych aspektach zapraszamy serdecznie do wysłuchania wystąpienia oraz dyskusji.

  
 
Seminarium Centrum Badań Azjatyckich odbędzie się 22.03.2018 r. (czwartek) o godz. 14:15 w Sali Senatu Uczelni Vistula (sala 21). 
 
Zapraszamy do dyskusji!